Jak wystawić rower na sprzedaż?

Czasami chcemy kupić nowy sprzęt, bo ten, na którym jeździmy jest stary, znudził nam się lub zbieramy na coś innego. Jak poprawnie wystawić taki rower na sprzedaż? 

Przed sprzedażą roweru najlepiej jest go dokładnie wyczyścić, wyregulować, napompować opony, nasmarować i naprawić uszkodzenia. Jeśli jednak wada jest permanentna lub wymaga większej uwagi przy majsterkowaniu- Napisz o tym szczerze w ogłoszeniu. 

W tytule wpisujemy markę, model, a czasami typ roweru. Następnie dodajemy zdjęcia. Pamiętajmy, że dobre jakościowo zdjęcia przyciągną kupców. Najlepiej zrobić także zdjęcia detalom: przerzutki, łańcuch, manetki, hamulce itd. 

Opisujemy osprzęt: jaka marka i model przerzutek, manetek, hamulców, opon, siodeła, kierownicy, gripów, sztycy, pedałów, korby, obręczy kół no i tak dalej… Jednak, gdy nie mamy za bardzo pojęcia na temat części rowerowych to warto jest im zrobić więcej zdjęć z bliska. Jeśli coś jest nowe- piszmy o tym otwarcie. Klient też na to popatrzy przychylnym okiem. 

Najlepiej piszmy swoimi słowami. Skopiowany tekst da się poznać. Nie dawajmy do ogłoszenia linków do strony producenta roweru z jego specyfikacją. Sami ją napiszmy! 

Bądźmy mili dla zainteresowanych. Nie denerwujmy się, że ktoś co chwilę o coś się pyta. Odpowiadajmy cierpliwie i szczerze, a na pewno na tym zyskamy 🙂 

Jeszcze jedno. Naprawdę ważne jest, aby rower wizualnie był zrobiony na glanc. Jesteśmy wzrokowcami i prędzej przyciągnie nas czyściutki rower za 3000 zł, aniżeli brudny, porysowany grat wystawiony za 300 zł 😉